Jarosław Grzędowicz – Pan lodowego ogrodu. Tom 3 i 4

pan-lodowego-ogrodu-tom-3Vuko nadal szuka zaginionych naukowców, jednak teraz jest już uzbrojony nie tylko miecz zwiadowców, ale również w wiedzę. Ma też drużynę, na której może polegać i dość nietypowy środek transportu, którym udaje się do Lodowego Ogrodu.
Filar na własne życzenie pakuje się w kłopoty, bo dzięki temu ma szansę ruszyć w dalszą drogę. Jednak teraz musi się z nich wydostać i nie stracić żadnego z towarzyszy po drodze.
Trzeba przyznać, że autor ma racje twierdząc, że jest to jedna powieść w czterech kawałkach – fabuła płynnie łączy się ze sobą i nie ma przeskoków czasowych pomiędzy tomami. We wszystkich czterech częściach utrzymany jest ten sam klimat, mieszanka języków i kultur. Tylko proporcje między magią a technologią się zmieniają. Na szczęście nie ma też zmian jakościowych – wszędzie ten sam, świetny język, ciekawe postacie (zmieniające się powoli przez wszystkie tomy) i dziwny świat, który mimo że z tomu na tom jest coraz bardziej znany nadal potrafi zaskoczyć.
Nie będę więcej pisać o fabule, żeby nie spoilerować, powiem tylko że całość szczerze polecam.
Bardzo dobre.

 

P.S. Jako ciekawostkę dodam, że powstaje gra planszowa oparta na powieści.

 

2 thoughts on “Jarosław Grzędowicz – Pan lodowego ogrodu. Tom 3 i 4

    1. Gra zapowiada się dość ciekawie, tym bardziej, że gracze wcielą się nie w Vuko, a w zaginionych naukowców.
      Swoją drogą jest to kolejna książka, która zostanie przeniesiona na planszę – w sprzedaży jest już Zakon Krańca Świata Kossakowskiej, a w planach wydawniczych jest też Wiedźmin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *